در نشست مجمع بسیج مطرح شد

گشایش مرز چیلات در انتظار مجوز طرف عراقی است

گشایش مرز چیلات در انتظار مجوز طرف عراقی است

یارالله نصیری  در نشست مجمع عالی بسیج شهرستان دهلران با اشاره به انجام و اجرای زیرساخت های بازارچه مرزی چیلات اظهار داشت: رایزنی ها با طرف عراقی برای گشایش این مرز ادامه دارد و منتظر صدور مجوز از طرف عراقی هستیم.


وی در توضیح وضعیت صنعت،معدن و تجارت شهرستان دهلران افزود: این شهرستان 54 واحد صنعتی وجود دارد که 31 درصد آنها غیرفعال هستند.


وی به فعالیت سه هزار و 184 واحد صنفی در دهلران اشاره کرد و یادآور شد: در سال جاری 332 پروانه صنفی در این شهرستان مرزی صادر شد.


نصیری با اشاره به توزیع گوشت دولتی در دهلران گفت: تا کنون 41 تن گوشت قرمز و 20 تن گوشت مرغ در این شهرستان توزیع شده است.


وی در بخش دیگری از سخنان خود افزود: در این شهرستان برای اجرای 32 طرح روستایی 13میلیارد و 200میلیون ریال و برای 123 طرح مشاغل خانگی نیز 6میلیارد و 250 میلیون ریال تسهیلات پرداخت شده است.


فرماندار دهلران نیز در این نشست خواستار چاره اندیشی برای رونق صنایع نیمه فعال شهرستان شد و گفت: آمادگی داریم برای طرح های مشکل دار در ستاد رفع موانع تولید و اقتصاد مقاومتی این مهم را دنبال و با قاچاق نیز به شدت برخورد خواهیم کرد.


تا شاهد رونق فعالیت کارگاه ها و صنایع و شهرک صنعتی بیش از پیش باشیم.


مجید عسکری افزود: تامین میوه ایام عید نظر متولیان باشد تا مردم در این زمینه مشکل نداشته باشند.

امام جمعه دهلران با اشاره به توطئه های دشمنان در طول این ۴۰ سال گفت:امروز در جنگ اقتصای دشمن را همه شاهد هستند و دشمن بدنبال اهداف خود است و باید وضع بازار ساماندهی شود.

 

سید محسن موسوی  گفت:دهلران یک سوم وسعت استان و ظرفیتهای فراوانی دارد و تقاضا داریم پروژه های نیمه فعال  مثل کارخانه سیمان  در راستای اشتغال فعال شوند.

 

رئیس مجمع عالی بسیج دهلران گفت:مرز چیلات ظرفیت صادرات سیمان و سایرکالا ها را دارد و باید استفاده کرد و شهرک صنعتی شهرستان باید فعال شود.

 

وی بر ضرورت ساماندهی بازار تاکید گرد و افزود: باید شرایط فعلی برای بازاریان در راستای مقابله با دشمن تشریح شود و اختلاف قیمت ها از بین برود و کمیته مربوطه با جدیت این مهم را دنبال کند و تعزیرات باید حضوری ۲۴ ساعته در بازار برای نظارت بر قیمت هاداشته باشد.

 

امام جمعه دهلران گفت:تامین گوشت مورد نیاز شهرستان و جلوگیری از قاچاق دام ازدیگر موضوعات است که باید مد نظر باشد.

 

موسوی ادامه داد:در این شرایط همه باید مواظبت کنیم و به نظام خدمت کنیم و انتظار داریم بازار مایحتاج مردم را تامین و با قیمت مناسب عرضه تا مردم برای تامین کالای خود به شهرهای دیگر مراجعه نکنند.

 

رئیس مجمع عالی بسیج  استان گفت:خدا محوری وکرامت انسانی و عدالت از ارکان انقلاب هستند و باید اینها پیوسته مد نظر احاد جامعه باشند.

 

سرهنگ عبدالرحیم طهماسبی حل مسایل و مشکلات اساسی مردم در مرکز راهبردی بسیج را یادآور شد و افزود:نگاه تحولی مردم و مسئولان این باشد که بسیج نهاد نظامی نیست بلکه دنبال حل مشکلات مردم است و تحول زمانی حاصل می شود که پاسخگوی مسایل و مشکلات مردم باشیم.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است