استاندار ایلام

380میلیارد ریال برای ساماندهی چسمه های آبگرم در این دولت هزینه شد

380میلیارد ریال  برای ساماندهی چسمه های آبگرم  در این دولت هزینه شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دهلران، " حسن بهرام‌نیا" در آیین افتتاح فاز اول ساماندهی انتقال آب چشمه‌های آبگرم دهلران،هدف از اجرای این طرح را تعدیل گازهای گوگردی،کاهش خسارت به وسایل برقی مردم شهر دهلران و استفاده از آب چشمه‌ها به منظور تامین حق‌آبه اراضی کشاورزی جنوب دهلران عنوان کرد.
وی تصریح کرد: این پروژه در سال ۱۳۹۸شروع شده بود و قبل از روی کار آمدن دولت سیزدهم تنها ۴۲پیشرفت فیزیکی داشت، افزود: در دولت سیزدهم، ۳۸۰ میلیارد ریال برای تکمیل این پروژه تزریق و امروز شاهد بهره‌برداری فاز اول این طرح مهم برای مردم شهر دهلران هستیم.
بهرام‌نیا با اشاره به هزینه‌کرد ۵۱۰ میلیارد ریالی برای این پروژه که ۳۸۰میلیارد ریال در این دولت پرداخت شده است، ابراز کرد: کار انتقال آب چشمه‌های آبگرم دهلران با اجرای بیش از ۶ کیلومتر خط انتقال لوله پلی اتیلن انجام شده است.
فرماندار ویژه دهلران نیز در این آیین، ساماندهی چشمه‌های آبگرم را از مطالبات جدی مرده دهلران بر شمرد و گفت: خوشبختانه با کار جهادی دولت سیزدهم و پیگیری‌های مکرر استاندار فاز اول این پروژه تکمیل شد.
"لطیف صادقی" افزود: احداث حوضچه و رسوبگیر اولیه، عملیات بتن ریزی به مساحت ۷۵۰ متر مکعب، عملیات حفاری ترانشه به میزان ۱۹ هزار و ۵۰۰ متر مکعب و احداث ۱۰ سازه حوضچه از جمله مهم‌ترین اقدامات در این پروژه بوده است.
وی به ۶ کیلومتر حفاری کانال و لوله گذاری برای هدایت آب چشمه‌های آبگرم اشاره کرد و افزود: این اقدام، کار بزرگی برای مردم دهلران بود چرا که رطوبت و بخارات گوگرد حاصل از این چشمه‌ها، خسارات زیادی را به وسایل برقی مردم این شهر به ویژه در ایام تابستان وارد می‌کرد.
حجت الاسلام "سید محسن موسوی" امام جمعه دهلران نیز با قدردانی از خدمات دولت سیزدهم، خاطرنشان کرد: فاز اول این طرح به همت دولت سیزدهم، به بهره برداری رسید که نقش موثری در کاهش آسیب به وسایل برقی مردم این شهر دارد.
چشمه‌های آبگرم با خواص درمانی و گوگردی در فاصله نزدیک از شهر دهلران، قرار دارند که وجود املاح گوگردی در آب این چشمه‌ها و متساعد شدن بخارات این آب، موجب ایجاد خسارات به وسایل برقی و به ویژه دستگاه‌های خنک کننده در این شهر می‌شده است.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است