اختتامیه تئاتر شرهانی

برگزیده های تئاتر ملی شرهانی معرفی شدند

برگزیده های تئاتر ملی شرهانی معرفی شدند

بیش از 75 هنرمند در قالب 11 گروه هنری از 10 استان کشور در جریان برگزاری جشنواره تئاتر ملی شرهانی طی روز های سه شنبه ،چهارشنبه و پنج شنبه هفته جاری در دهلران با اجرای 33تئاتر خیابانی با هم به رقابت پرداختند.


داوری این جشنواره که در قالب تئاتر دفاع مقدس و در شهرستان مرزی دهلران به عنوان یکی از اوردگاه های دوران دفاع مقدس برگزار شد توسط محمودرضا رحیمی، شهرام نوشیر و فاتح بادپروا انجام گرفت.


هیات داوران عصر پنج شنبه در ایین پایانی افراد و گروه های برتر این جشنواره ملی که با استقبال گسترده علاقه مندان هنر های نمایشی همراه بود معرفی کردند.


هیات داوران در بخش بروشور لوح تقدیر وجایزه نقدی به مبلغ 2میلیون ریال وجه نقد را به طرح بروشور نمایش هیچ کس کاری از بهنام کاوه اهدا کرد.


لوح و 3میلیون ریال وجه نقد بخش طراحی لباس این جشنواره نیز به نمایش ضیافت از مختار محمدی تعلق گرفت.


در بخش برگزیده طراحی صحنه نیز تندیس و دیپلم افتخار جشنواره و 5میلیون ریال وجه نقد به نمایش هیچ کس از بهنام کاوه از خرمشهر رسید.


لوح و تندیس جشنواره و 4میلیون ریال وجه نقد بخش موسیقی نیز به نمایش زخمداران و آقایان علی خاتمی و ابراهیم ابراهیمی اهدا شد.


در بخش اهنگ سازی نیز تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به محمد نادری بخاطر نمایش هشت رسید.


در طراحی فضا نیز از 2 نفر تقدیر شد و لوح تقدیر و 4میلیون ریال وجه نقد به یونا موسی نژاد بخاطر نمایش زخمدان و گژال راست بین بخاطر طراحی فضا نمایش ضیافت تعلق گرفت.


تندیس جشنواره و لوح تقدیر و دیپلم افتخار بخش طراحی فضا هم به آقایان محمود عباس زاده و احمدی جعفری بخاطر نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان رسید.


در بخش بازیگری سوم زن نیز اکرم یدی از کرمانشاه بخاطر بازی در نمایش عاشقانه هایی برای یک مادرلوح جشنواره و 5میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد.


رتبه دوم بازیگری زن این جشنواره نیز به مارال ایزد بخش بخاطر نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان شامل دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و 7میلیون ریال وجه نقد اهدا شد.


افسانه محمدی نیز موفق شد بعنوان بازیگر اول زن در نمایش این شناسنامه باطل نمی شود تندیس جشنواره و لوح و دیپلم افتخار و 9میلیون ریال وجه نقد دریافت کند.


رتبه سوم بازیگری مرد که لوح و 5میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد بهاحمد جعفری بخاطر بازی در نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان رسید.


رتبه دوم بازیگری مرد شامل لوح و 7میلیون ریال وجه نقد به مهدی جودکی از اصفهان بخاطر بازی در نمایش هشت اهدا شد.


مصطفی کولیوندی از دهلران نیز برگزیده بازیگر مرد این جشنواره شد و مفتخر به دریافت دیپلم افتخار و تندیس جشنواره و9 میلیون ریال وجه نقد بخاطر بازی در نمایش bell 214 شدند.در طرح و ایده و متن نیز هیات داوران بدون اولویت از سه اثر با تندیس جشنواره و دیپلم افتخار و هر کدام 9 میلیون ریال تجلیل کرد که شامل نمایش هیچ کس از بهنام کاوه ونمایش ضیافت از مختار محمدی و نمایش دهلران سونامی پایتخت جهان از آرش منصوری بودند.


در رتبه سوم کارگردانی نیز از مختار محمدی بخاطر نمایش ضیافت با لوح تقدیر و 7میلیون ریال تجلیل شد.


رتبه دوم کارگردانی نیز به بهنام کاوه بخاظر نمایش هیچ کس با 9 میلیون ریال وجه نقد رسید.


مصطفی کولیوندی نیز بخاطر کارگردانی bell 214 بعنوان کارگردان برگزیده معرفی و دیپلم افتخار ، تندیس جشنواره و 12میلیون ریال وجه نقد دریافت کرد.
 

هیئت داوران در پایان 5 اثر را از آثار اجرا شده در تئاتر ملی شرهانی به جشنواره ها سراسری و بین المللی پیشنهاد داد.


نمایش bell 214 از مصطفی کولویندی به جشنواره بین المللی تئاتر خیابانی مریوان،نمایش دهلران پایتخت سونامی جهان از احمد جعفری به جشنواره تئاتر خیابانی شهروند لاهیجان،نمایش هیچ کس از بهنام کاوه به جشنواره تئاتر سراسری ایثار،نمایش زخمدان از حسنی قبادی به جشنواره سراسری مرصاد ونمایش ضیافت از مختار محمدی را به جشنواره تئاتر سراسری سوره ماه معرفی کردند.


لوح تقدیر و جایزه نقدی 2 میلیون ریالی بازیگران خرد سال نیز به النا فرجی و کیارا حاتمی بخاطر بازی در bell214 و الینا کلهربخاطر بازی در نمایش دختر تعلق گرفت.


دبیر خانه جشنواره از حیدر رضایی و مالک آبسالان هنرمندان و بازیگران و نویسندگان خوب دهلرانی با اهدا لوح و تندیس جشنواره تقدیر کرد.


به گزارش ایرنا، سومین دوره تئاترملی خیابانی شرهانی با استقبال گروه های نمایشی 10 استان کشور از 13 تا 16 اسفند در دهلران برگزار شد.


دبیر جشنواره تئاتر منطقه ای شرهانی گفت: 79 اثر به دبیر خانه این جشنواره ارسال شد که بعد از بررسی ها 11 اثر جواز حضور در جشنواره را کسب کردند و در سه روز اجرای این جشنواره ملی، با هم رقابت کردند.


سعید خیرالهی با اشاره به شرکت 10 استان در این جشنواره گفت: در مدت سه روز 33 اجرا توسط گروه های هنری در ارائه شد.


220 کیلومتر نوار مرزی شهرستان دهلران با همسایه غربی کشور محل انجام عملیات های متعدد حماسی دوران دفاع مقدس است .


شهرستان دهلران در 200 کیلومتری جنوب ایلام قرار دارد.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است