معاون وزیر جهاد کشاورزی:

آب سامانه گرمسیری امسال به سد کنجانچم در مهران می رسد

آب سامانه گرمسیری امسال به سد کنجانچم در مهران می رسد

فریبرز عباسی  در نشست رئیس و اعضای کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با کشاورزان دهلرانی اظهار داشت: سامانه گرمسیری در ۶ استان کشور به گستره ۲۲۷ هزار هکتار اجرایی شده است که هم اکنون ۱۲۷ هزار هکتار آن در استان های مختلف بهره برداری شده است و حدود ۱۰۰ هزار هکتار آن با پیشرفت قابل ملاحظه ای بدلیل عدم تامین اعتبار باقی مانده است.

وی افزود: پیگیری ها برای رفع مشکلات ادامه و رئیس جمهور قول مساعد برای کمک به پروژه داده است و از منابع عمومی ، فاینانس و تبصره هشت قانون بودجه ۱۴۰۱ نیز از طرف وزارتخانه قول برای تامین بخشی از اعتبارات آن داده شده است.

عباسی تاکید کرد: ۲۶۰ هزار میلیارد ریال برای تکمیل سامانه گرمسیری نیاز است و عمده کار مربوط به وزارت نیرو است.

وی اظهار داشت: سامانه گرمسیری باید از بالادست تکمیل شود و زمان بر خواهد بود ، با توجه به پیگیری ها قرار است تا پایان سال آب به سد کنجانچم برسد و از سد کنجانچم تا دهلران هم در حوزه خطوط اصلی ۶۰ درصد پیشرفت دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اضافه کرد: تازمانیکه آب وارد خط اصلی و به دهلران منتقل نشود، فرآیند حوزه کاری جهاد قابل انجام نیست و با انتقال آب کارهای جهاد کشاورزی در حوزه شبکه داخل مزرعه که ۸۰ درصد پیشرفت دارد، تکمیل خواهد شد.

عباسی در خصوص تکمیل فاز دوم احیای طرح ۵۵۰ هزار هکتاری استان ایلام و خوزستان گفت: مطالعات پروژه در سطح ۲۵۵ هزار هکتار در دشت های خوزستان و ایلام در حال انجام است و در بحث مطالعات و طراحی مشکل نداریم و با تامین اعتبار فاز دوم آن عملیاتی می شود.

 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است