جشنواره بازیهای بومی محلی غرب کشور

جشنواره آئینی اقوام و بازی های بومی محلی غرب کشور در دهلران برگزار شد

جشنواره آئینی اقوام و بازی های بومی محلی غرب کشور در دهلران برگزار شد

 اجرای مسابقات بازی های بومی و محلی از جمله "دال پلان"،"تیروکمان سنگی" و "هفت سنگ" و پخت و پز غذاهای محلی از برنامه های جشنواره آئینی اقوام و بازی های بومی در روستای حاضرمیل دهلران در ۲ بخش آقایان و بانوان بود.
فرماندار ویژه شهرستان دهلران، در این جشنواره با اشاره به اهمیت انتخابات ۱۱ اسفند، اظهار کرد: انتخابات مظهر مردم سالاری دینی واراده مردم در تعیین سرنوشت خود است.
" لطیف صادقی" با اشاره به اهمیت انتخابات از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی، گفت: تمهیدات لازم برای انتخاباتی باشکوه در این حوزه انتخابیه اندیشیده شده است.
رئیس حوزه انتخابیه دهلران یازدهم اسفندماه را رویدادی مهم ذکر کرد و افزود: در این رویداد مردم نقش آفرین خواهند بود و این نقش آفرینی با حضور گسترده مسیر خواهد شد.
صادقی از همه مردم حوزه انتخابیه دهلران شامل شهرستانهای دهلران،آبدانان،دره شهر و بدره برای خلق حماسه مسارکت حداکثری در پای صندوق های اخذ رای دعوت کرد.
فرماندار ویژه دهلران با قدردانی از برگزارکنندگان جشنواره بازیهای بومی و محلی غرب کشور در این شهرستان، اظهار کرد: از همه تیمهای شرکت کننده از استانهای خوزستان،کردستان،کرمانشاه،لرستان،ایلام و شهرستانهای استان در این جشنواره قدردانی می شود.
مدیر کل ورزش و جوانان استان ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: در این دولت شاهد تحول در زیرساخت های ورزشی در همه شهرستانهای استان هستیم.
"شهاب شهبازی" برگزاری این جشنواره را گامی در جهت احیای بازیهای بومی و محلی ذکر کرد و گفت: چنین جشنواره هایی موجب تقویت بازیها و سنت های محلی و به نوعی تبادل فرهنگی است.
این جشنواره با حضور مدیرکل توسعه ورزش روستایی و عشایری وزارت ورزش و جوانان، مدیرکل ورزش و جوانان استان،مشاور استاندار ایلام در امور جوانان، معاون فرهنگی مدیر کل ارشاد،معاون امور عشایر استان برگزار شد.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است