دیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران

بیش از ۲۰ هزار تن کلزا در دهلران برداشت شد

بیش از ۲۰ هزار تن کلزا در دهلران برداشت شد

"جلال یوسفی" اظهار کرد: امسال به لطف خداوند، همت کشاورزان، همکاران و مسئولان شهرستان و استانی، ۴ رکورد مهم در میزان تولید و عملکرد محصولات کشاورزی به ثبت رسید که در طول تاریخ کشاورزی دهلران کم سابقه است.

وی با اشاره به تولید بیش از ۲۰ هزار تن دانه روغنی کلزا در این شهرستان، یادآور شد: سطح زیر کشت محصول کلزا در این شهرستان در سال جاری، هفت هزار و ۵۰۰ تن بوده که عملکرد برداشت کلزا در واحد سطح ۲ تن و ۶۰۰ کیلو بوده است.

یوسفی با اشاره به اینکه سال گذشته میزان برداشت کلزا در سطح اراضی کشاورزی این شهرستان حدود پنج هزار و ۵۰۰ تن بوده است، ابراز کرد: برداشت محصول کلزا در این شهرستان حدود ۸۰ درصد افزایش داشته است.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران ابراز کرد: میزان برداشت گندم در این شهرستان تا کنون به ۲۴۰ هزار تن رسیده است که از این میزان حدود ۲۰۰ هزار تن گندم از کشاورزان خریداری شده است.

یوسفی با بیان اینکه تا کنون ۱۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال به کشاورزان گندمکار این شهرستان از محل خرید تضمینی گندم پرداخت شده است، یادآور شد: امسال ۶۸ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دهلران به کشت گندم اختصاص یافته و عملکرد تولید گندم در واحد سطح بیش از سه تن بوده است.

وی خاطرنشان کرد: هنوز برداشت گندم در این شهرستان به اتمام نرسیده و پیش‌بینی می‌ شود تولید گندم در دهلران تا ۲۵۰ هزار تن نیز برسد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان دهلران ابراز کرد: امسال در طول دوره رشد محصولات زراعی، کشاورزان شهرستان با چالش‌هایی از جمله انگل گل جالیز، خسارت طوفان و تگرگ و تنش خشکی در مزارع دیم مواجه بودند که با تدابیر و تلاش‌های همه‌جانبه کشاورزان و مدیریت‌ به‌زراعی کشاورزان،شاهد افزایش تولید غلات در این شهرستان بودیم.

در سال زراعی جاری ۶۵ هزار هکتار از اراضی آبی و ۹۲ هزار هکتار از اراضی دیم استان به زیر کشت گندم معمولی و دوروم رفته است.

پیش‌بینی می‌شود در سال زراعی جاری ۱۴۰۲ - ۱۴۰۳ میزان ۴۰۰ هزار تن گندم از مزارع استان برداشت شود.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است