بازدید

بازدیدمعاون عمرانی استاندار ایلام از پروژه های عمرانی در دهلران

بازدیدمعاون عمرانی استاندار ایلام از پروژه های عمرانی در دهلران

اعزام کاروان سلامت و اردوی جهادی  جمعیت هلال احمر شهرستان دهلران( پویش چله خدمت )یادبود شهید خدمت آیت الله رییسی با حضور هژبری معاون عمرانی  استاندار،صادقی فرماندار ویژه دهلران و معاون عمرانی فرماندار در روستای کاور 
معاون عمرانی استاندار ایلام با تقدیر از خدمات  دستگاه های حاضر در ارائه خدمات به روستائیان در قالب چله خدمت با تسلیت شهادت شهید جمهور گفت:با حضور این کاروان خدمات مختلفی به مردم روستای کاور ارائه می شود.
سعید هژبری افزود:بیش از ۴۰۰ نفر از خدمات لازم در حوزه های مختلف توسط این کاروان بهره مند می شوند.
وی افزود:۳۰۰ بسته کمک معیشتی نیز توسط هلال احمر برای روستائیان پیش بینی شده است وکار های عمرانی مثل ایزوگام منازل محرومان نیز در لابه لای این طرح برای محرومان اجرایی می شود.
این برنامه به همت  هلال احمر وبا مشارکت و همکاری فرمانداری دهلران، شبکه بهداشت و درمان ، بسیج سازندگی سپاه  ، اداره بهزیستی ، کمیته امدادامام خمینی (ره) برگزار شد۰
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام از پیشرفت ۵۶ درصدی پروژه رفع نقاط حادثه خیز نصریان در مسیر مهران - دهلران خبر داد و گفت: تا کنون ۶۴۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده است.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ویژه دهلران، «سعید هژبری» در بازدید از پروژه حذف نقاط حادثه خیز نصریان در شهرستان دهلران، اظهار کرد: تا کنون برای این پروژه ۶۴۰ میلیارد ریال هزینه شده و باید تلاش شود که عملیات این پروژه در اسرع وقت به پایان برسد.
وی این پروژه را یکی از پروژه‌های اولویت دار استان برای تخصیص اعتبار عنوان کرد و گفت: بهره‌برداری از این پروژه برای ایام اربعین حسینی مصوب شده بود و این مصوبه هم در تخصیص اعتبار و هم در اولویت تخصیص در اعتبارات سال جاری لحاظ می‌شود.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام با بیان اینکه اعتبارات این پروژه از محل اربعین تامین و به زودی تزریق می‌شود، ابراز کرد: عملیات اجرایی رفع نقاط حادثه خیز محور نصریان دهلران به طول چهار کیلومتر در دست اقدام است که ۲ کلیومتر از این قطعه تا اربعین امسال به بهره‌برداری می‌رسد.
هژبری با اشاره به اینکه ۲ کیلومتر باقی مانده نیز در ایام دهه فجر سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد، گفت: اعتبار مصوب این پروژه یک هزار و ۳۷۰ میلیارد ریال است.
فرماندار ویژه دهلران نیز در این بازدید ابراز کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه خوب است ولی با توجه به ایام اربعین پیش رو، نیاز به تزریق اعتبار به منظور سرعت بخشی به عملیات اجرایی آن است.
پروژه رفع نقطه حادثه خیز نصریان دهلران ۵۶ درصد پیشرفت فیزیکی دارد
لطیف صادقی این پروژه را از پروژه های مهم شهرستان برشمرد و افزود: انتظار می‌رود که ۲ کیلومتر از این مسیر با نگاه ویژه تا اربعین سال جاری افتتاح شود.
وی به حذف نقاط حادثه خیز این مسیر اشاره و اظهار کرد: نیاز است صورت وضعیت های این پروژه با نگاه ویژه مورد عنایت قرار گیرد تا شاهد تسریع در عملیات اجرایی آن باشیم.
بازدید از حذف نقاط حادثه خیز «سنگر نادر» و سایت اربعین، بازدید از مصلای شهر دهلران و چشمه‌های آبگرم و طرح ملی نهضت مسکن از دیگر برنامه‌های سفر معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام به دهلران بود.
هژبری بر تامین زیرساخت های سایت مرکزی اربعین در شهر دهلران تاکید کرد.
***معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: تا کنون یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال برای چهار خطه کردن مسیر دهلران به اندیمشک هزینه شده است.
" سعید هژبری" در جریان بازدید از چهار خطه کردن مسیر دهلران به اندیمشک، اظهار کرد: در حال حاضر ۶ پیمانکار در این پروژه فعالیت دارند.
وی با اشاره به کیلومتر ۳۰ تا ۵۸ این پروژه به طول ۲۸ کیلومتر، افزود: بیس وزیرسازی ۵.۵ کیلومتر این مسیر انجام شده و ۲.۵ کیلومتر دیگر آن نیز آسفالت شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام یادآور شد: حدود هفت کیلومتر این مسیر تا اربعین سال جاری زیر بار ترافیک می‌رود.
هژبری تصریح کرد: پیمانکار، مشاور و مجری پروژه لازم است که در راستای تسریع در اجرا و تکمیل این پروژه اقدامات لازم را انجام داده تا در زمان مناسب به بهره‌برداری برسد.
وی با اشاره به پیشرفت ۲۷ درصدی کل این پروژه، تصریح کرد: فاز اول این پروژه با هفت کیلومتر طول، ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام گفت: تا کنون یک هزار و ۸۵۰ میلیارد ریال برای این پروژه هزینه شده و امید است با پیگیری‌های انجام شده شاهد تسریع در اجرای پروژه باشیم.
بازدید معاون عمرانی استاندار از آب شرب روستاهای دشت عباس
***معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری ایلام گفت: اجرای خط انتقال آب شرب روستاهای فتح و نصر بخش دشت عباس دهلران نیازمند ۴۸ میلیارد ریال اعتبار است.
" سعید هژبری" با حضور در میان مردم روستای فتح در بخش دشت عباس دهلران با اشاره به کمبود آب شرب این روستا و روستای نصر، اظهار کرد: این روستاها دارای جمعیت قابل توجهی بوده و لازم است که کار آبرسانی به این روستاها در اسرع وقت انجام شود.
وی با اشاره به میزان جمعیت دام در این روستاها، اظهار کرد: این عوامل و از طرفی شدت گرمای هوا در این منطقه، موجب افزایش میزان مسرف آب در روستاهای فتح و نصر شده است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار ایلام با اشاره به بازدید میدانی از این روستاها، اظهار کرد: بر اساس بررسی های صورت گرفته مقرر شد که چاه اطراف این روستاها برای جبران کم آبی، تجهیز و وارد مدار آبرسانی شود.
وی به ۱۱ کیلومتر خط لوله انتقال آب از این چاه اشاره کرد و افزود: باید با تهیه لوله پلی اتیلن توسط آبفا اجرای خط انتقال، به صورت امانی انجام شود و تلاش می شود تا پایان تیرماه آب این چاه وارد شبکه آب شرب منازل شده و مشکلات مردم این منطقه مرتفع شود.
اجرای خط انتقال آب روستاهای فتح و نصر دهلران ۴۸ میلیارد ریال نیاز است
هژبری تاکید کرد: در کوتاه مدت از طریق ظرفیت بخش خصوصی بایستی آبرسانی سیار به این روستاها در دستور کار قرار گیرد تا در دراز مدت مشکل آبرسانی به منطقه مرتفع شود.

وی با اشاره به نیاز به حدود ۴۸ میلیارد ریال، برای اجرای خط انتقال لوله آب، گفت: برای صرفه جویی در هزینه ها به آبفا تاکید شده که این طرح بصورت امانی عملیاتی شود.
فرماندار ویژه دهلران هم گفت: این روستاها بیشتر در تابستان دارای مشکل آب شرب هستند.
"لطیف صادقی" بر لزوم چاره اندیشی برای رفع مشکل آب شرب این روستاها تاکید کرد و افزود: امیدواریم با توجه به حضور و بازدید معاون عمرانی استاندار، جانشین آبفای استان و سایر مسئولان با تامین اعتبار لازم در کمترین زمان ممکن شاهد رفع مشکل کمبود آب شرب در این روستاها باشیم.
 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است