سفر استاندار بخش زرین آباد

حباب قیمت ها در حال فروکش کردن است

حباب قیمت ها در حال فروکش کردن است

قاسم سلیمانی دشتکی  در جمع مردم پهله بخش زرین آباد شهرستان دهلران به توطئه ها و تحریم های استکبار علیه نظام از بدو پیروزی انقلاب تاکنون اشاره و اظهار داشت: اکنون هم تحریم ها و جنگ روانی را دنبال و حباب دلار و افزایش قیمت ها ناشی از این موضوع بود که الان به همت مردم و مسئولان در حال فروکش و بازگشت قیمت ها هستیم و آمریکا در حال افول و عقب نشینی است.

وی با اشاره به صدور هفت قطعنامه قبل از برجام افزود: برجام دستاوردهای خوبی داشت و آن قطعنامه ها را باطل و اروپا را از آمریکا جدا و جای پای ما را در دنیا باز کرد.

استاندار ایلام در خصوص fatf و اظهار نظرهای مختلف در این مورد یادآور شد: مبارزه با پولشویی و فساد مالی قانونی جهانی است و باعث شفافیت مالی است.

سلیمانی دشتکی بر ضرورت پیروی از رهبری و قانون تاکید کرد و افزود: دوگانگی یعنی اینکه رئیس جمهور سابق هر چه دلش می خواهد بگوید و این اصلا خوب نیست و باید جلوی تخلف و خلاف قانون را گرفت.

وی با اشاره به راه اندازی ان جی ال و پتروشیمی دهلران و رایزنی برای ایجاد نیروگاه سیکل ترکیبی گفت: مجوز ماده 56 برای ورود بخش خصوصی به جاده دهلران به مهران و اندیمشک اخذ شده و قسمتی از آن توسط راه و شهرسازی در حال اجراست و تونل کبیرکوه به سرعت در حال انجام است.

فرماندار دهلران در جمع مردم پهله گفت: روکش راه های پهله به بردی و کاور به زرین آباد ، اتصال بخش به ملکشاهی از طریق پل بلوطستان و اتصال بخش به آبدانان از طریق خربزان ، از سرگیری عملیات 10 کیلومتری مسیر چمسرخ بعد از 15 سال تعطیلی با 50 میلیارد ریال اعتبار از جمله برنامه های دولت برای توسعه این بخش است.

سید حسینعلی موسوی طرح پهله پرچینه با 200 میلیارد ریال را از دیگر پروژه های این بخش برشمرد و گفت: تکمیل این طرح نیازمند 50 میلیارد ریال بوده که شروع عملیات آن از دستاوردهای سفر قبلی استاندار به شهرستان است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز در این بازدید گفت: بودجه احداث جاده در بودجه 98 گنجانده و 80 میلبارد ریال برای آن جذب شده و 10 کیلومتر آن بزودی شروع می شود.

مدیر جهاد کشاورزی نیز با اشاره به هزینه 150 میلیارد ریالی در پروژه پهله پرچینه گفت: 840 هکتار تحت پوشش این پروژه است که تا پایان سال مالی 97 بهره برداری می شود.

مدیر عامل گاز استان هم گفت: گاز رسانی به بخش پهله تا پایان تیرماه سال آینده انجام می شود.

مدیرعامل آب شرب شهری یادآور شد: یک میلیارد ریال برای شبکه اب شهری پهله در نظر گرفته شده است.

نماینده حوزه جنوب استان ایلام در مجلس شورای اسلامی نیز در سخنانی با اشاره به اعتبارات ابلاغی 200 میلیارد ریالی حوزه راه های استان گفت:25 درصد این اعتبار یعنی 45 میلیار ریال این اعتبار در بخش زرین آباد شامل 36 میلیارد ریال برای چمسرخ و 9 میلیارد برای آسفالت راه خربزان است.

 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است