فرماندار

رسانه ها در بیان مطالبات مردم و دستاوردهای دولت نقشی برجسته دارند

رسانه ها در بیان مطالبات مردم و دستاوردهای دولت نقشی برجسته دارند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری دهلران، مجید عسگری در جمع خبرنگاران افزود: این شهرستان به واسطه ظرفیت های متنوع و خبرنگاران فعال و توانمند به خوبی روند رشد و توسعه را طی می کند.

وی با اشاره  به اینکه شرایط حاکم کنونی بر کشور به لحاظ اقتصادی بر کسی پوشیده نیست، اظهار داشت: دولت با وجود تحریم ها بخوبی در همه زمینه ها مدیریت و کار را پیش می برد و از همه ظرفیت ها و توانمندی ها برای توسعه استفاده می کند.

فرماندار دهلران با اشاره به برجام و خارج کردن کشور از ذیل فصل هفتم منشور سازمان ملل گفت: ما در نبرد دیپلماسی و مذاکرات هسته ای پیروز میدان بودیم اما بدلیل اتحاد چند جانبه با روی کار آمدن دولت جدید در امریکا و تحریک اسرائیل و اعراب و البته حمایت عده ای بصورت خواسته و ناخواسته در داخل موجب شد که آمریکا از برجام خارج و این وضعیت پیش آمد و گرنه برجام می توانست گره گشای بسیاری از مشکلات باشد.

عسگری  با اشاره به اینکه در عمر هفت ساله دولت فقط سال ۹۵ بخشی از تحریم ها برداشته شد، افزود: در آن زمان رشد ۱۴ درصدی در کشور و رشد ۶ درصدی در حوزه اقتصادی اتفاق افتاد.

وی گفت: شاید هدف آمریکا از دور دوم تحریم ها فروپاشی اقتصادی و بدنبال آن فروپاشی اجتماعی بود که تا کنون به آن نرسیده است و در این میان نقش مردم و دولت و حاکمیت نباید نادیده گرفته شود.

فرماندار دهلران با اشاره به شرایط اقتصادی کنونی کشور و شرایط مضاعف کرونا بر اقتصاد افزود: بخش قابل توجهی از اقتصاد و فعالیت های اقتصادی تحت تاثیر کرونا قرار گرفت و همه اعم از بازاری و مردم و دستگاه های متولی شرایط ویژه کشور را می دانیم باید همسو و هم جهت در رفع مشکلات و گره گشایی از معیشت مردم کمک کنیم.

وی بر رصد روزانه بازار تاکید کرد و گفت: رصد و کنترل بازار و رعایت مصوبات ستاد کرونا و پروتکل های بهداشتی به جد در دستور کار است.

عسگری به زمین خواری و تصرف زمین های دولتی در شهرستان توسط بعضی افراد اشاره و افزود: پیگیری حق و حقوق مردم و جلوگیری از تصرف اراضی ملی توسط عده ای خاص هستیم و از همه ظرفیت های قانونی در این زمینه استفاده می کنیم.

وی به اراضی طایفه کاید خورده و پیگیری آنها توسط مدیریت ارشد استان و دنبال کردن موضوع در هیئت دولت اشاره و گفت: تا تعیین تکلیف این موضوع، اراضی متعلق به دولت هستند و ما توانستیم حدود یک میلیارد و ۱۸۰ میلیون ریال از اراضی ملی رفع تصرف کنیم و این امر موجب رضایت مردم شد.

فرماندار دهلران به فضا سازی برخی افراد با توجه به تخریب ساخت وسازهای  غیرمجاز در شهرستان  که منافع انها به خطر افتاده در فضای مجازی اشاره و افزود:اینها بدنبال مرعوب کردن مجریان قانون هستند ولی متولیان و مجریان ضمن احترام به حق و حقوق مردم به هیچ وجه تسلیم فضا سازی ها نمی شوند و رفع تصرف از اراضی دولتی ادامه دارد.

وی به ۳۲۹ میلیارد ریال اعتبارات تملک دارائی های شهرستان اشاره و افزود:بخشی از این اعتبار برای الزامات و پروژه های نیمه تمام با پیشرفت بالای ۶۰ درصد است. 

عسگری  به مطالبه مردم در خصوص ساماندهی چشمه های آبگرم  و خسارت ان به وسایل برقی مردم هم اشاره و افزود:این پروژه در دو فاز وارد عملیات اجرایی شده  است که فاز اول با ۱۱۵ میلیارد ریال و احداث سازه ها و حفاری کانال در حال اجراست و یک کیلومتر حفاری کانال انجام گرفته است و امسال ۵۰ میلیارد ریال از کمیته برنامه ریزی شهرستان و ۵۰ میلیارد ریال هم استاندار ایلام از سایر منایع پیش کرده و امیدواریم تا پایان دولت فاز اول بهره برداری شود و با اجرای فاز اول شاهد کاهش ۴۰ درصدی خسارات آن به وسایل برقی مردم خواهیم بود. 

وی گفت: تامین آب ۸۰۰ هکتار گلخانه در پائین دست برای اجرای فاز دوم نیزپیش بینی شده است و با اجرای فاز دوم ۷۰ درصد از خسارات آبگرم به وسایل برقی مردم کاسته خواهد شد.

فرماندار دهلران به فعالیت شرکت های منطقه و تاکید بر بکارگیری نیروهای بومی هم اشاره و افزود: سهم مشارکت اجتماعی شرکت ها از دیگر موضوعاتی است که به جد دنبال می شود تا شهرستان از این ظرفیت قانونی هم بهره مند شود.

 

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است