رئیس مجمع نمایندگان استان

تخصیص ۸۵۰ میلیارد ریال برای توسعه آب و فاضلاب دهلران

تخصیص ۸۵۰ میلیارد ریال برای توسعه آب و فاضلاب دهلران

بهزاد علیزاده  در بازدید از روستاهای بخش موسیان و دشت عباس  اظهار داشت: شناسایی نقاط ضعف در تامین آب شرب این روستاها چه در خطوط انتقال و مخازن و شبکه های داخلی بررسی و امسال اعتبارات خوبی برای آب شرب شهری و روستایی و با اولویت نقط روستایی شهرستان در نظر گرفته شده است.

وی به اعتبار ۸۵۰ میلیارد ریالی آب و فاضلاب دهلران در سال جاری اشاره کرد و افزود: تلاش می شود با این اعتبار که در سال های گذشته بی سابقه بوده بخش زیادی از مشکلات آب شرب روستایی و شهر دهلران را که از مطالبات مردم است، بر طرف شود.

علیزاده از افزایش قابل توجه اعتبارات آب و فاضلاب دهلران در سال جاری خبر داد و تاکید کرد: نقشه راهی ترسیم شده که مشکلات را قبل از فرا رسیدن فصل گرما توسط آب و فاضلاب استان برطرف شود.

رئیس مجمع نمایندگان استان به مشکلات آب شرب روستاهای بخش های مرکزی، زرین اباد و سراب میمه هم اشاره کرد و یادآور شد: این موارد نیز در این سفر لحاظ و صورتجلسه شده و انتظار داریم آب و فاضلاب استان و شهرستان پیگیری های لازم را انجام تا در موقع مناسب این مشکلات مرتفع و در تابستان مشکلات تامین آب شرب مردم کاهش یابد.

وی در خصوص فرسودگی شبکه های آب شرب روستاها گفت: در پیگیری از طریق وزیر نیرو قرار شد در اعتبارات سال ۱۴۰۱ از محل اعتبارات ملی ردیف هایی با اولویت روستاهای استان های مرزی و مناطق محروم تعریف شود تا این شبکه ها را بهسازی و بازسازی کنیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران هم به اقدامات و برنامه های دولت در خصوص تامین آب شرب روستاها پرداخت و اضافه کرد: سال جاری برای شهرها و روستاها اقداماتی پیش بینی شده ضمن اینکه در سال آینده نیز این موضوعات بطور ویژه مد نظر دولت است.

مجید عسگری تاکید کرد: خوشبختانه با کارها و اقداماتی که شده بخشی از مشکلات مرتفع شده ولی هنوز جا برای کار باقی است و بایداین مهم ویژه دنبال شود.

وی به مشکلات آب شرب روستای صمانه هم اشاره و اظهار داشت: این پروژه نیز در دست اقدام و موضوع رفع مشکلات برق برای چاه آب آن نیز در دستور کار است.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است