معاون عمرانی استاندار ایلام

ساماندهی یادمان ها در دستور کار استانداری ایلام

ساماندهی یادمان ها در دستور کار استانداری ایلام

سعید هژبری در بازدید از یادمان شهدای شرهانی در دهلران  گفت: یادمان ها نیاز به توسعه و پیشرفت دارند و نیاز است اقدام عملی شود چون یادمان ها ظرفیت توریست فرهنگی دارند.

وی به  نیاز جاده شرهانی به مرمت و بهسازی اشاره کرد و افزود: در این راستا تصمیماتی اتخاذ شده است و پیگیری ها با جدیت برای تحقق این مهم و برخورداری یادمان از جاده دسترسی مناسب با هم افزایی و بهره گیری از همه ظرفیت ها دنبال می شود.

معاون عمرانی استاندار ایلام به تکمیل حسینیه این یادمان هم اشاره کرد و یادآور شد: محوطه سازی، فضای سبز، سایبان و بهسازی فضای آن برای مهمانان و گردشگران و کاروان های راهیان نور ضروری است.

هژبری به اعتبارات ریاست جمهوری و مرزی برای یادمان ها هم اشاره کرد و اظهار داشت: از محل اعتبارات ریاست جمهوری اعتبار ویژه ای برای این یادمان لحاظ خواهد شد.

وی یادآور شد: از محل اعتبارات مرزی تلاش می شود اعتبار جاده دسترسی را تامین کنیم و از محل اعتبار مسئولیت های اجتماعی شرکت ها نیز در این خصوص استفاده خواهیم کرد.

معاون استاندار ایلام گفت: از محل اعتبارات اربعین هم می شود به این یادمان ها کمک کرد و برنامه ریزی کرده ایم که ظرف ۲ سال آینده یادمان ها را سر و سامان داده و به وضعیت بهتر از این برسانیم و مورد بهره برداری قرار دهیم.

معاون استاندار و فرماندار ویژه دهلران هم به استقبال سالانه راهیان نور از یادمان شرهانی اشاره کرد و گفت: تکمیل زیرساخت های این یادمان و حسینه آن نقش موثری در تسهیل خدمات دهی به راهیان نور دارد.

لطیف صادقی یادمان شرهانی را یکی از یادمان های بزرگ غرب و جنوب غرب دانست و افزود: این یادمان مرکز خوبی برای اشاعه فرهنگ متعالی دفاع مقدس است و می تواند بستر فرهنگی برای راهیان نور باشد.

وی بر لزوم تکمیل اماکن رفاهی این یادمان جهت خدمات دهی مناسب به راهیان نور تاکید کرد و گفت: در بحث جاده و پایانه و ساری موضوعات باید با هم افزایی اهتمام جدی و برنامه عملی داشته باشیم.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است