استاندار ایلام:

۱۲۷ میلیارد تومان به زیرساخت های دهلران اختصاص یافت

۱۲۷ میلیارد تومان به زیرساخت های دهلران اختصاص یافت

حسن بهرام نیا روز جمعه در نشست شورای اداری شهرستان دهلران اظهار داشت: از اعتبارات سفر رییس جمهوری ۴.۴۵ میلیارد دلار اعتبار ارزی که به ریالی ۱۱۱ هزار میلیارد تومان می شود، به شهرستان دهلران اختصاص یافته است.

وی افزود: یک میلیارد تومان برای ساخت خانه عالم، کمک به تکمیل زیرساخت های بازارچه چیلات پنج میلیارد تومان، کمک به چهار خطه کردن دهلران - اندیمشک ۱۷ میلیارد تومان، چهار خطه کردن مسیر  مهران - دهلران ۴۰ میلیارد تومان ، مجموعه یادمان شهدا دفاع مقدس یک میلیارد تومان و هشت میلیارد تومان نیز برای ساماندهی یادمان شهدای شرهانی در این سفر اختصاص یافت.

استاندار ایلام تاکید کرد: ۱۸ میلیارد تومان نیز برای تکمیل استخر موسیان اختصاص یافت. 

بهرام نیا با اشاره به ظرفیت های بالای دهلران در حوزه نفت و گاز گفت: مینی ان جی ال با اعتبار ۱۵ میلیارد دلار تا پایان خرداد فاز نخست آن به  بهره برداری می‌رسد و برای حداقل  ۸۰ نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد و ان جی ال ۳۱۰۰ دهلران با ۶۸ درصد پیشرفت فیزیکی با اعتبار و سرمایه گذاری ۱.۲ میلیارد دلار پس از بهره برداری حداقل برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم اشتغالزایی دارد.

استاندار ایلام ادامه داد: پتروشیمی دهلران با ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۲.۶ میلیارد دلار اعتبار برای بیش از یک هزار نفر اشتغالزایی دارد.

سهم دهلران از واحدهای نهضت ملی مسکن یک هزار و ۱۵۳ واحد است 

بهرام نیا گفت: سهم دهلران از نهضت ملی مسکن در طول چهار سال یک هزار و ۱۵۳ واحد است که برای شروع ساخت زمین مشخص شده است.

وی ادامه داد: برای این تعداد تاکنون چهار هزار و سه نفر ثبت نام کرده اند که این تعداد براساس مدارک و شرایط راستی آزمایی می شوند.

استاندار ایلام ساخت مسکن ملی را شعار طلایی دولت کار و کرامت عنوان کرد و گفت: طبق این شعار باید یک میلیون مسکن سالانه در کل کشور ساخته شود که سهم ایلام نیز ۳۲ هزار و ۶۰۱ واحد است.

بهرام نیا روند پیشرفت فیزیکی نهضت ملی مسکن در شهرستان دهلران را بسیار کند عنوان کرد و افزود: تاکنون چهار پروانه ساخت صادر شده که به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست چراکه امروز نیاز اصلی مردم مسکن است.

وی بیان داشت: زمین به میزان لازم برای ساخت یک هزار و ۵۷۳ واحد مسکونی در این شهرستان وجود دارد که باید با جدیت در دستور کار قرار گیرد.

تگ های مهم
تصاویر پیوستی
ثبت نظرات

آخرین نظرات نمایش تمامی نظرات


تاکنون نظری ثبت نشده است